Przyjęcie z okazji Święta Sił Samoobrony (9.06.2026)
2026/6/17
Ambasador Akira Kono oraz Attaché Obrony Mamoru Kagami z małżonką zorganizowali w rezydencji ambasadora przyjęcie z okazji Święta Sił Samoobrony. Jest to coroczne, oficjalne wydarzenie, upamiętniające powstanie Sił Samoobrony 1 lipca 1954 roku. W przyjęciu wzięło udział ponad 200 osób, w tym wysocy rangą urzędnicy Ministerstwa Obrony, Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Ministerstwa Aktywów Państwowych, a także przedstawiciele rządu, posłowie obu izb Parlamentu RP, przedstawiciele sił zbrojnych, ambasadorowie oraz attaché wojskowi z różnych krajów.
W swoim przemówieniu, wygłoszonym po odegraniu hymnów obu krajów przez polską orkiestrę wojskową, Ambasador Kono nawiązał do podniesienia w kwietniu br. stosunków między Japonią a Polską do rangi „Wszechstronnego Partnerstwa Strategicznego” i wyraził nadzieję na dalszy rozwój współpracy między oboma krajami, w tym w dziedzinie bezpieczeństwa i obrony. W tegorocznym przyjęciu po raz pierwszy wzięli udział przedstawiciele japońskiego przemysłu obronnego, a prezentowane produkty i technologie cieszyły się dużym zainteresowaniem zaproszonych gości.
Oczekuje się dalszego rozwoju współpracy w zakresie przemysłu obronnego między Japonią i Polską.
W swoim przemówieniu, wygłoszonym po odegraniu hymnów obu krajów przez polską orkiestrę wojskową, Ambasador Kono nawiązał do podniesienia w kwietniu br. stosunków między Japonią a Polską do rangi „Wszechstronnego Partnerstwa Strategicznego” i wyraził nadzieję na dalszy rozwój współpracy między oboma krajami, w tym w dziedzinie bezpieczeństwa i obrony. W tegorocznym przyjęciu po raz pierwszy wzięli udział przedstawiciele japońskiego przemysłu obronnego, a prezentowane produkty i technologie cieszyły się dużym zainteresowaniem zaproszonych gości.
Oczekuje się dalszego rozwoju współpracy w zakresie przemysłu obronnego między Japonią i Polską.
